Lakberendezési Tippek

Lakberendezési tippek amik segítenek otthonosabbá tenni a lakásod!

 

Alaprajz készítés

Legelső feladat átgondolni, hogy mi kerüljön a papírra!

Szeretnéd az egész lakást, vagy csak egy-két helységet ábrázolni? Fontos még az is, hogy milyen méretben (méretarány) rajzolod meg, ugyanis nem árt, ha elférsz a papíron!

Vegyél elő egy vonalzót, lehetőleg derékszögűt. Ezzel pontosan derékszögben tudod majd ábrázolni a falakat.

A fő falak jellemzően 38 centiméter vastagok, míg a válaszfalak vastagsága 12. Ez természetesen eltérhet, így jobban teszed, ha leméred őket.Ha tetőtérben élsz, akkor érdemes a tetőtér vonalát szaggatottan bejelölni, hogy tudd hol ér véget a hasznos beltér. Ennek magassága  tetőterek esetében 190 cm szokott lenni. A padlóburkolásnál ezt a területet faltól-falig kell számolni!

Említettük a méretarányt, ami egész egyszerűen azért fontos, hogy valós képet kapjunk a tárgyak egymástól való távolságáról., így erre kiemelten figyelj oda! Használj 1:50, vagy 1:100 méretarányt! Ezt egyszerű számolni, mivel csak el kell osztani 50-el, vagy 100-al a valós méretet és a papíron ezt az értéket kell jelölni. Természetesen a rajzodon az eredeti méreteket írd a vonalak mellé! Ha egy méret a valóságban 350 cm, akkor 1:100 méretarányban ez 3,5 cm lesz. Ennyire egyszerű...

A tervrajzodon minden esetben jelöld be hol vannak a kémények, nyílászárók, ajtók-ablakok. Utóbbiakat véleményem szerint csak a külméretével kell jelölni, ugyanis a berendezési tervedhez ennél részletesebb információra nem lesz szükség. Tehát, mérd meg milyen távolságra van az ablaknyílás széle a faltól és ezt jelöld be. Majd az ablak teljes szélességét és a másik faltól való távolságát is. Érdemes felírni még a magasságát a földtől (parapetmagasság), illetve a teljes magasságát is. Ezt írd elé az ablakod rajzának. A nyílási irányt egy negyed körívvel jelöld, a nyílási iránynak megfelelően.

Ha mindezzel elkészültél, ellenőrizd a rajzodat és újra mérj le mindent!

A kész rajzot másold le több példányban, hogy nyugodtan tervezgethess és legyen mire cirkafirkálni!



Kapcsolódó cikkek

Festés

Festés

Örök kérdés: Mi végezzük a piszkos munkát vagy bízzuk rá egy szobafestőre?
Aludjunk kanapén!

Aludjunk kanapén!

Ha egy igazán profi kanapé kell…
Ágyrács variációk

Ágyrács variációk

Ágyrácsot akár reggelizéshez is választhatunk!
Nincs többé folt?

Nincs többé folt?

Nincs többé folt? Ez hogyan lehetséges?
Sarokülőgarnitúra: praktikus választás

Sarokülőgarnitúra: praktikus választás

Kis lakásba profi sarokülőt!